Sjezdové lyžování

V příjemné vzdálenosti od chalupy se nachází několik sjezdovek s plnohodnotným zázemím, které pro celodenní rodinné lyžování potřebujete, a proto Vám níže představujeme lyžarský areál Monínec a sportovní areál Kvasejovice. V lyžařském areálu Monínec se lyžovat nechá celou zimu bez ohledu na přírodní sněhové podmínky. 

Lyžařský areál Monínec

Lyžařský areál Monínec se nachází  2,5 km od chalupy a nabízí tři sjezdovky. Velkou sjezdovku v délce 1200 m s obtížností červenomodrá, na které se nachází čtyřsedačková lanovka s kapacitou 2400 osob. Funguje zde večerní lyžování. Sjezdovka horní kotva má délku 600 m a nachází se na ní typ vleku kotva. Tato sjezdovka plynule navazuje na Velkou sjezdovku a také se na ní nechá lyžovat večer. Třetí sjezdovkou, zejména pro děti a začátečníky je hotelová sjezdovka o délce 170 m, na které se nachází vlek typu poma. 

Lyžařský areál je vhodný pro lyžaře i snowboardisty. Areál nabízí i výuku lyžařské školy pro dospělé i děti, a to na školní sjezdovce o délce 93 metrů s pohyblivým kobercem. Najdete zde kompletní zázemí pro zimní sporty včetně půjčovny a skiservisu. Na sjezdovkách najdete restaurace, stánky s občerstvením a toalety. 

Monínec má moderní zasněžovací systém, takže tam kde již sněhu dali dávno sbohem, zde se stále krásně lyžuje. 

Více info: zima.moninec.cz 

Ski areál Kvasejovice

Ski areál Kvasejovice se nachází 6 km od chalupy a nabízí Vám tři sjezdovky, jednu s večerním lyžováním. V areálu najdete taktéž  zázemí pro rodinné lyžování jako občerstvení a toalety. 

Ski areál Kvasejovice nabízí lyžařskou školu pro děti i dospěléa taktéž skupiny. Výuka probíhá na hlavní sjezdovce dlouhé 600 metrů. Pro začátečníky je k dispozici i ski park Médi Brumíka s vlekem. 

V areálu naleznete i půjčovnu lyžařského vybavení od rekreačních modelů po závodní kategorie. Součástí půjčovny je i servis lyží, kde Vám mohoou doladit Vaše vybavení. 

Více info: skikvasejovice.cz