Bikepark Monínec

Nedaleko chalupy se nachází bikery oceňovaný bikepark Monínec. Trať je pravidelně upravována profesionálním shaperem. Bikepark Monínec jde cestou Variability stop a možností odboček. Má 4 traily. Nejtěžší sekce jsou přehledně označeny, aby nedošlo omylem k přecenění jezdcových schopností. Součástí areálu je i tzv. family trail určená pro všechny nezávodní jezdce a především pro děti. Tato trail je bezpečná a dlouhá 3 km.

Co je bikepark?

Podstatou bikeparku je jízda z kopce dolů, a proto je každý bikepark vybaven lanovkou nebo vlekem, který vás i s kolem vyveze lanovkou nebo vlekem pohodlně opět na kopec. Často se jedná o jízdu adrenalinovou, plnou lávek, skoků, klopených zatáček nebo náročných kořenových pasáží. 

Většina bikeparků však oslovuje i méně zdatné jezdce a buduje nenáročné trasy, které mohou často absolvovat úplní začátečníci či rodiny s dětmi, aby se mohli postupně zdokononalovat a troufnout si při další návštěvě třeba na nějakou težší trasu. 

Před návštěvou bikeparku však vždy doporučujeme - informujte se na náročnost tras, než se bez rozmyslu spustíte po trailu od lanovky z kopce dolů. 

Kodex terénního cyklisty

V přírodě nejste sami. Abychom v přírodě nekazili pěkné zážitky ostatním a ostatní je nekazili nám, ČeMBA propaguje dodržování Kodexu terénního cyklisty. Podstatou je zodpovědnost a ohleduplnost k přírodě, lidem i majetku.

1. Jezdi pouze po povolených cestách.

2. Nezanechávej stopy.

3. Ovládej své kolo. 

4. Dávej přednost ostatním. 

5. Buď ohleduplný. 

6. Jednej s rozmyslem.

7. Zpomal, usměj se, pozdrav - reprezentuješ nás, bikery! 

Zdroj: mtbczech.cz


Adresa:                       Ski areál Monínec, Monínec 7, Sedlec-Prčice, PSČ: 257 91

Telefon:                      +420 227 026 887

E-mail:                         rezervace@moninec.cz

Web:                           www.moninec.cz

Otevírací doba:         dle provozu lanovky